strona startowa - logo serwisu
  Menu główne
  Często zadawane pytania
  Wyszukiwarka
Google
  StronaStartowa.com

Jak dodać obrazek na stronę startową?

Często otrzymywałem na adres email pytania czy można na swoją stronę startową dać jakieś zdjęcie, logo, banner itp. Oczywiście jest to możliwe, trzeba tylko zamieścić odpowiednią wstawkę HTML (należy się zalogować do panelu administracyjnego i po prawej stronie kliknąć w link Wstawki HTML i do odpowiedniego pola tekstowego dopisać nasz kod).

Osoby posiadające własny serwer mogą wrzucić dany obrazek na swój serwer. Osoby które nie mają serwera muszą skorzystać z jakiegoś serwisu który umożliwia przechowywanie obrazków. Ja polecam ImageShack (trzeba znać minimum angielskiego). Dodanie obrazka nie powinno być trudne. Po dodaniu powinno się pojawić kilka pól tekstowych z wpisanymi linkami. Nas interesuje ostatnie (po prawej stronie powinno pisać Direct link to image). Oto przykładowa zawartość pola tekstowego: http://img17.imageshack.us/img17/3848/krab8pk.jpg Jest to nic innego jak link do obrazka, wpisując ten adres w przeglądarce internetowej załaduje się nasz obrazek. Połowę roboty mamy za sobą. Teraz trzeba wpisać odpowiedni kod HTML, aby zdjęcie się pojawiło na stronie startowej

Oto przykładowy kod: <img src="http://img17.imageshack.us/img17/3848/krab8pk.jpg"> Oczywiście możemy ten kod zmienić np. pisząc <center><img src="http://img17.imageshack.us/img17/3848/krab8pk.jpg"></center> lub <p align="center"><img src="http://img17.imageshack.us/img17/3848/krab8pk.jpg"></p> nasz obrazek będzie wyśrodkowany (jest pewna różnica pomiędzy <center> a <p align="center"> ale nie bedę się rozpisywał każdy niech przetestuje oba rozwiązania i to które uzna za lepsze niech zostawi :-)

Możemy też określić rozmiar zdjęcia. Załóżmy, że zdjęcie jest duże a nie mamy programu graficznego, który je zmniejszy. Możemy kazać przeglądarce aby odpowiednio przeskalowała rozmiar zdjęcia podczas wyświetlania. Wystarczy wpisać np. <img src="http://img17.imageshack.us/img17/3848/krab8pk.jpg" width=100 height=50> i przeglądarka internetowa dzięki atrybutom width i height wyświetli zdjęcie zmieniając jego rozmiar na 100x50 pixeli! Jeśli jednak chcesz wyświetlać pomniejszone zdjęcie to najlepiej jest je zmniejszyć w programie graficznym - wtedy plik będzie zajmował na serwerze mniej miejsca i zdjęcie będzie się szybciej ładowało!

Ta porada to nic innego jak elementarny kurs języka HTML. Jeśli chcesz tworzyć własne strony internetowe to polecam książkę dla początkujących ABC tworzenia stron WWW

Powrót do działu pomoc

  Reklama

darmowe szablony